Дзвоніть нам!

(03 241) 41 112

Як знайти роботу в Польщі

Як знайти роботу в ПольщіПрацевлаштування в державах Євросоюзу - проблема для багатьох. Не є винятком і відвідувачі Польщі, адже незалежно від мети: переїхати в країну на постійне місце проживання або знайти тимчасове місце роботи, до них пред'являються певні вимоги. 
Однак самі стійкі і терплячі завжди з оптимізмом кидають виклики долі. Спеціально для них - невелика шпаргалка, яка допоможе облаштуватися в Польщі. 

Робота в Польщі: де і як шукати? 

Пошуки роботи слід починати зі складання ефектного резюме, яке потрібно перекласти на польську або англійську мови, в цьому вам допоможе присяжний перекладач. Залучення до пошуків роботи друзів і знайомих часто грає доленосну роль, але краще використовувати весь доступний арсенал.

Шукаємо роботу в Польщі за допомогою Інтернету

Статус фаворита в пошуку потрібної інформації давно закріпився за Всесвітньою Павутиною. Досить активізувати свою присутність в соцмережах і можна вважати, що робота вже в кишені. На особливу увагу заслуговують спеціалізовані проекти, на кшталт: Linkedin і GoldenLine. Обидві платформи не тільки ідеальні для пошуку вакансій, але і є прекрасним інструментом для встановлення контактів з колегами, участі у всіляких тренінгах, вебінарах і стажуваннях, що дозволяють підвищити кваліфікацію і розширити спектр компетенцій.

Як використовувати в пошуках роботи польські ЗМІ?

У Польщі, як і в більшості країн світу, практикується випуск корисних тижневиків. Крім загальнотематичних видань, що публікують оголошення різнопланового змісту, виходить спеціальна газета, яка називається «Praca». Вона присвячена пошуку роботи. Великі каталоги вакансій друкуються також в «GazetaWyborcza» і «Oferta». 

Непоганий варіант самопіару - розміщення власного оголошення. У ньому прийнято лаконічно характеризувати свої вміння і навички, а також висвітлювати досвід роботи. Головне, не забути вказати контактні дані. Опублікувати оголошення можна, як в газетах, так на відповідних інтернет-сайтах.

Польські фахівці зі служби зайнятості завжди готові допомогти!

Кваліфіковані службовці відомства з працевлаштування спеціалізуються на співбесідах і консультаціях. Спілкування з ними значно полегшить завдання, пов'язані з пошуком вакантних робочих місць. Щоб скористатися послугою, потрібно реєстрація в якості безробітного. Як оформити цей статус, краще дізнатися у самій службі зайнятості або зателефонувати за номером: 19524. Інформація про права також доступна в міграційному центрі Підтримки. 

Targi pracy: ярмарки та біржі праці по-польськи

Targi pracy - це місце, куди приходять роботодавці у пошуках співробітників. Участь в ярмарку славиться прекрасним шансом влаштуватися на роботу. Це можливість поспілкуватися з представниками фірм і компаній Польщі, отримати найбільш вичерпну інформацію про ймовірне місце роботи і прийняти правильне рішення. 
Ярмарки праці проводяться досить часто. Їх організовують в деяких установах і вузах країни. Відомості про заходи обов'язково публікуються в друкованих виданнях і в Інтернет, а відповідні оголошення незмінно з'являються на стендах служби зайнятості. Дізнавшись про чергову Targi pracy, її обов'язково слід відвідати, не забувши взяти з собою резюме. 

Тимчасове працевлаштування в Польщі 

Бажаючи знайти хорошу роботу, не варто списувати з рахунків можливості спеціалізованих агентств. У Польщі існує чимало фірм-посередників, які допомагають, як безробітним, так і роботодавцям. Ця послуга просто ідеальна для тих, хто хоче заощадити час. Не варто забувати і про обережність. Шахраї можуть пустити коріння в будь-якій сфері, тому статус агентства потрібно буде перевірити за допомогою Держреєстру.

Язик до роботодавця доведе!

Найбільш наполегливим і цілеспрямованим відкривається пряма дорого для встановлення особистих контактів з представниками актуального місця роботи. Будучи відмінним фахівцем в певній галузі, досить знайти підприємство за своїм профілем і відправити резюме в його відділ кадрів. Навіть якщо фірма поки не потребує ваші послуги, потрапити в її базу даних - це найкращий спосіб отримати бажання вакансію. 

Перелік документів для тих, хто збирається працювати в Польщі. 

Основним документом претендента на ту чи іншу вакансію в Польщі є аплікаційний документ-резюме (CV). Він супроводжує заявку і повинен містити всі необхідні для роботодавця відомості. Важливу роль в пошуках гідного місця роботи відіграють рекомендаційні листи. Якщо роботодавець зацікавиться пропозицією, то претенденту буде запропоновано пройти співбесіду. 

Як тільки буде прийнято рішення про працевлаштування, буде потрібно пред'явити ряд супутніх документів. Їх список досить великий, тому про підготовку всього пакета слід подбати заздалегідь.