Дзвоніть нам!

(03 241) 41 112

Неполадки в електропроводці: що робити і як їх усунути?

Неполадки в електропроводціУ статті розглядаються найпоширеніші причини неполадок в електропроводці, і розповідається про те, як з ними впоратися самостійно.

Чому несподівано в квартирі гасне світло, і перестають працювати електроприлади? Цьому може бути кілька причин. Порушений контакт в місці з'єднання, механічне пошкодження проводів при свердлінні стін для установки кріплень, коротке замикання або обрив проводу в стіні.

Неполадки в поверховому електрощиті на сходовому майданчику

Автомат на сходовому майданчику - це перший прилад, який захищає загальну мережу від проблем з електропроводкою в квартирі. Якщо прапорець автомата в положенні «включено», а напруги на його вихідних контактах немає (перевіряється тестером або індикатором), то причини можуть бути наступними: коротке замикання, зіпсований автомат, витік струму через УЗО, проблема з проводкою.

Для всіх перерахованих вище несправностей потрібен електрик. Своїми силами можна усунути проблеми з мережею, які виникають після вступного автомата.

Половина всіх аварій пов'язана з порушеннями електропроводки (зникнення або поганий контакт в місці з'єднання). Запах горілої проводки, темні плями на вимикачах, розетках або освітлювальних приладах є результат іскріння, короткого замикання або нагрівання в зоні поганого контакту .

Перевантаження або коротке замикання в розеточній групі

Якщо автомат вибиває, слід визначити, яку мережу він обслуговує. Спрацювання ввідного автоматичного вимикача говорить про перевантаження по струму. Вибивання автомата групи розеток або освітлювальної групи свідчить про поломку елементів у відповідній групі.

Вимкнення всіх приладів і подовжувачів з розеток найчастіше допомагає у вирішенні проблеми з автоматом розеточної групи. При короткому замиканні можна почути звук, по якому можна визначити місце поломки.

Неполадки в мережі освітлення

В освітлювальній групі, якщо автомат спрацьовує при знеструмлених вимикачах, то причина або в несправному вимикачі, або в розподільних коробках.

Якщо автомат спрацьовує після включення світла в якій-небудь кімнаті, винен світильник, вимикач або розподільна коробка. Перевірити останній варіант можна після розтину розподільної коробки. Дотик оголених проводів один до одного і буде причиною проблеми.

Механічне пошкодження проводів

Якщо автоматичний вимикач працює, а струму в мережі квартири немає, то порушена електропроводка. Причиною цього може бути пошкодження проводів при свердлінні, довбанні або інших механічних впливах на місця закладки електропроводки.

Освітлювальна група проводів найчастіше закладається в стяжки з цементно-пісочного розчину. Від щита в коридорі провід живлення проходить по стяжці в підлозі верхньої квартири і, доходячи до коридору, через отвір надходить у першу розподільну коробку.

Від коробки на вході в квартиру електропровід знову піднімається нагору і по стяжці в підлозі верхнього поверху йде до люстри і другої розподільної коробки над вимикачем ванни і туалету. У кімнати проводка йде подібним чином. Під час ремонту на верхньому поверсі робітники, знімаючи стяжку, можуть зіпсувати проводку в квартирі знизу.

Приклади пошуку причини та усунення неполадок у квартирній електропроводці

Наприклад, автомат включений, а світла в квартирі немає. Причиною може бути несправність в електрощиті або розподільній коробці. Потрібно перевірити за допомогою тестера або контрольної лампочки, чи є напруга після автомата.

Якщо все гаразд, то несправність потрібно шукати в першій розподільній коробці. Якщо напруги немає, то обрив в проводах між електрощитом і розподільній коробці.

Якщо немає освітлення в одній з кімнат (не горить люстра), поломка в люстрі, у вимикачі, в розподільній коробці над вимикачем або в попередній розподільній коробці. Насамперед потрібно перевірити люстру контрольною лампочкою, далі, якщо все в порядку - вимикач. При справній люстрі і вимикача, розподільну коробку над вимикачем доведеться розкривати, а потім треба розкрити і попередню коробку.

Розглянемо варіант, коли електропроводка розеточної групи розташована в стягуванні підлоги квартири. Від електрощита в коридорі проводка йде до першої розетки, найближчій до щита. Далі кабель йде по підлозі до другої найближчої розетки (зазвичай на протилежній стіні). Через отвір в стіні проводка розеточної групи проходить в наступне приміщення.

При відсутності живлення у всіх розетках, поломка може бути в електрощиті або першій живильній розетці. Навантаження на першій розетці найбільше і кількість несправностей найвища. Якщо живлення немає на частині розеток, то напругу перевіряти потрібно з першої непрацюючої та останньої працюючої розеток.

Окислені контакти можуть служити найголовнішою причиною відсутності напруги. Зачистивши контакти, і заново приєднавши розетку, знову перевіряють напругу.

Буває, що напруга в квартирі є, але частково, то причиною може служити обрив проводки в стіні. Пошук місця обриву здійснюють спеціальними приладами, розбирають стіну, з'єднують пошкоджену проводку або прокладають нову.

За будь-яких роботах, пов'язаних з електричним струмом, слід дотримуватися запобіжних заходів і уважно поводитися з електричними приладами! А найкраще, довірити роботу треба лише професіоналам.
 
Замовити електромонтажні роботи можна у нас

Для дзвінків по Україні: тел./ф. (03 241) 41 112
Для дзвінків зі Львова та області: тел./ф. (0 241) 41 112

моб.: +38 (050) 60 972 05, +38 (096) 97 38 431