Дзвоніть нам!

(03 241) 41 112

Правильне підключення потужних електроспоживачів

підключення потужних електроспоживачівОднією з відмінних особливостей побутових електричних мереж великих заміських будинків є наявність великої кількості потужних електроприймачів. Крім традиційної електроплити це можуть бути різні водогрійні котли, вентиляційні і насосні установки, а у деяких в загальнобудинковому господарстві можуть виявитися навіть професійні стаціонарні верстати або інші промислові агрегати, що працюють на електриці.

Потужними електроприймачами можна вважати ті прилади, струмовий номінал яких перевищує межу для самих потужних розеток 220 вольт. Ця межа - 16 ампер, що відповідає приблизно 3,5 кіловата для однофазної мережі. Не так вже й мало, якщо розібратися. Адже, приміром, електричні чайники мають в середньому потужність тільки в два кіловати, а більшість інших побутових приладів - і того менше.

Але справа в тому, що штепсельна розетка може використовуватися для підключення, але не для включення приладу. Адже, підключивши до розетки той же чайник, ми змушені ще й клацнути його вимикачем, щоб вода почала грітися. Якщо ж замкнути елементи управління і «змусити» чайник включатися відразу після потрапляння штепселя в розетку, контакти останньої почнуть підгорати при кожному включенні через електричну дугу. Це неминуче веде до швидкого виходу розетки з ладу, а, крім того, не виключає виникнення пожежі.

Отже, розетки використовуються для підключення приладів, а вимикачі - для їх включення. Але власними вимикачами обладнуються, зазвичай, лише комплектні пристрої, які не потребують від користувача будь-яких спеціальних знань. І, наприклад, ті ж водогрійні котли можуть продаватися «як є», в «голому» вигляді з наданням споживачеві повної свободи дій у виборі способу підключення.

У цьому випадку можна, звичайно, скористатися звичайним вимикачем накладного або вбудованого виконання. Але ці вимикачі призначені для комутації ланцюгів освітлення і максимальне навантаження, яким вони можуть управляти, складає всього близько двох кіловат. Та й при цьому навантаженні контакти подібного вимикача дуже скоро підгорять і перестануть виконувати свою функцію.

Тому включати потужне навантаження можна двома способами:

1) за допомогою додаткових автоматичних вимикачів, що виконують функцію звичайних вимикачів;

2) за допомогою електромагнітних пускачів, обладнаних кнопковим постом (кнопки «пуск» і «стоп»).

Номінал приладів, призначених для введення в роботу потужних електроприймачів (а рівно, до речі, і ланцюгів освітлення з великою кількістю світильників, які споживають велику кількість енергії), повинен бути вибраний з істотним запасом. Адже комутацію на межі допустимого навантаження ніяк не можна назвати сприятливою. У першу чергу це стосується автоматів.

Так, при розрахунковому навантаженні 16 ампер слід вибрати автоматичний вимикач на 25-32 ампер, при навантаженні 23 ампера - на 40 ампер і так далі. Для забезпечення електробезпеки і для збереження прийнятного інтер'єру модульні автоматичні вимикачі для комутації потужного навантаження слід ставити в окремі пластикові бокси, а пускачі вибирати саме ті, що мають свій корпус з кнопками для пуску і зупинки.

Крім цього всі стаціонарні електроприймачі, що мають потужність вище двох кіловат, бажано живити від окремого автомата в розподільному щиті. Цей автомат буде виконувати функції максимально-струмового захисту, а тому його номінал слід підбирати з особливою ретельністю. Не зайвими буде і захист від струмів витоку, особливо, якщо електроприймач розташовується в приміщенні з підвищеною небезпекою (ванна кімната, лазня, кухня). Тоді автомат повинен бути диференціальним або повинне бути присутнім УЗО .

Ну і ще раз хочемо нагадати, що електромонтажні роботи повинні виконуватись лише спеціалістами. Не варто ризикувати своїм здоров'ям, якщо ви не впевнені в своїх силах та знаннях. 

 
Замовити підключення потужних електроспоживачів можна у нас

Для дзвінків по Україні: тел./ф. (03 241) 41 112
Для дзвінків зі Львова та області: тел./ф. (0 241) 41 112

моб.: +38 (050) 60 972 05, +38 (096) 97 38 431