Дзвоніть нам!

(03 241) 41 112

Як замінити згорілу лампу

Як замінити згорілу лампуУ даній статті ми хочемо описати можливі ризики при заміні освітлювальних ламп та найпростіші правила безпечної роботи з електрикою.

Отже, почнемо з правил: для роботи в електричних мережах, як мінімум, потрібно три людини: один контролюючий, який не має права брати участь у виконанні робіт, і дві людини - це мінімальний склад бригади, що виконує роботи. Смішно? Але пам'ятайте, що правила написані на «кістках» тих, хто їх порушив.

Звичайна ситуація: вечір, ви заходите в кімнату, на дотик знаходите в звичному місці вимикач, натискаєте, і яскравий спалах підказує, що чергова лампочка закінчила своє життя в вашій квартирі. Далі два варіанти: біжите в магазин за новою лампочкою, якщо він ще відкритий; або дістаєте з свого господарського запасу нову лампочку.Технологія подальших робіт стандартна: викручуєте згорілу, вкручуєте нову, перевіряєте, і всі проблеми вирішені: про що можна далі говорити?

А поговоримо ми про слова «викручуєте» і «вкручувати». Ви стаєте на стілець, якщо висота кімнати або вашого росту не дозволяють зручно працювати, витягаєте перегоріла лампу. Але, як на зло, колба лампи відділяється, залишаючи цоколь в патроні. Про те, що попередньо ви вимкнули світло в кімнаті, згадувати не треба - це звичайна обережність.

Пом'янувши недобрим словом виробника, берете відповідний інструмент, захоплюєте в патроні цоколь, який залишився і ... відчутний удар електричним струмом підтверджує, що вам сьогодні точно не пощастило. Варіант «... отямився - гіпс » не розглядатимемо, як досить рідкісний і похмурий, а краще розберемося, чому так вийшло.

Вимикач освітлення обов'язково повинен розмикати провід, який знаходиться під напругою (фазний). Але тут можуть бути варіанти: або «криворукий» електрик при розводці проводки наплутав з проводом, або у вашому приміщенні встановлено «модний» вимикач зі світловим підсвічуванням. У будь-якому випадку на патроні буде присутня напруга 220 Вольт. Фазний провід звичайно підключають до центрального контакту патрона. З'ясувати все це потрібно до початку робіт, за допомогою покажчика напруги, який повинен бути в наборі інструментів, призначених для електромонтажних робіт.

Ще одна проблема може виникнути при заміні: нова лампочка при включенні не запалюється. Причина проста: у патроні центральний контакт, який повинен виготовлятися з пружної бронзи, роблять зараз повсюдно з латуні. Тому належить ще одна проста операція: відігнути контакт для надійного з'єднання з цоколем лампи. Але без відповідного інструменту і впевненості, що напруги на патроні немає, краще ці маніпуляції відкласти на наступний день, коли буде світло і можна відключити електрику у всій квартирі.

Якщо врахувати невисоку якість ламп розжарювання, завищена напруга в мережі та інші причини, що впливають на термін служби ламп розжарювання, то описані вище маніпуляції доводиться проводити досить часто. Тому постарайтеся прислухатися до рекомендацій людини, яка більшу частину життя працює з електрикою:

Будьте надзвичайно уважні при будь-яких роботах з електрикою! Пам'ятайте правило: «Електрика хороший слуга, але дуже поганий господар».
 
Замовити електромонтажні роботи можна у нас

Для дзвінків по Україні: тел./ф. (03 241) 41 112
Для дзвінків зі Львова та області: тел./ф. (0 241) 41 112

моб.: +38 (050) 60 972 05, +38 (096) 97 38 431