Дзвоніть нам!

(03 241) 41 112

Електролабораторія. Вимірювання опору петлі «фаза-нуль»

ЕлектролабораторіяВсі ми хочемо бачити електропостачання нашого електрообладнання безпечним і бездоганним, але не завжди бажане можна видавати за дійсне. У процесі нещадної експлуатації енергосистеми та електрообладнання користувачі забувають про те, що її треба періодично обстежувати і заздалегідь виявляти всілякі несправності.  
 
Ви можете замовити послуги електролабораторії у нас
тел./факс: +38 (03241) 41 112
моб.: +38 (050) 60 972 05

​Не варто чекати, коли пропаде фаза в надрах прихованої електропроводки, а для вмикання електрообладнання терміново треба шукати калоші і діелектричні рукавички, підпираючи палицею постійно відключаючий автоматичний вимикач. Як же вберегти себе від таких неприємностей? Для попередження та усунення перерахованих вище несправностей, потрібно періодично проводити комплекс електровимірювань. У цій статті ми хочемо розповісти вам про вимірі опору кола "фаза - нуль». Як і для яких цілей потрібно проводити замір опору ланцюга «фаза - нуль». 

Після проведення електромонтажних робіт, електромонтажні організації викликають фахівців електролабораторії для проведення електровимірювань. Все це робиться для того, щоб передати в експлуатацію надійну і безпечну систему електропостачання. Але давайте розглянемо іншу ситуацію. Ви виконали електромонтажні роботи своїми силами або за допомогою дяді Вані з ближнього зарубіжжя, а впевненості в безпечній експлуатації не маєте. З вигляду все працює. І, як зазвичай, ви покладаєтеся на «авось» і чекаєте коли «вдарить грім». Як забезпечити себе від прогнозованих ситуацій? Вихід є, єдиний вірний, це своєчасне проведення електровимірювань для виявлення несправностей в електропостачанні електрообладнання.

Давайте спробуємо з вами поетапно виконати замір опору петлі «фаза - нуль». Насамперед треба провести візуальний огляд силового щита, звірити існуючу однолінійну схему (намалювати схему розташування автоматичних вимикачів з нанесенням на схему номіналів апаратів захисту), визначити відповідність номіналу автоматичного вимикача перетину кабелю фідерних ліній (номінал автоматичного вимикача зобов'язаний захистити кабель від перевантажень). При огляді автоматичних вимикачів треба звернути увагу, щоб апарати захисту не мали механічних ушкоджень. Перед проведенням вимірювання опору петлі «фаза - нуль», для отримання достовірних показників, потрібно перевірити якість приєднання провідників до автоматичних вимикачів (протяжка стисків апаратів захисту).

Вимірювання опору кола «фаза-нуль»

Замір опору ізоляції петлі «фаза - нуль» здійснюється з найдальшої точки вимірюваної кабельної лінії, тобто перевіряється кабельна лінія від автоматичного вимикача до найбільш віддаленої точки приєднання до кабельної лінії. Якщо немає можливості визначити візуально місце закінчення кабельної лінії, то замір проводиться по всій довжині кабельної лінії, по всіх точках приєднання. Виміряне значення опору кола "фаза - нуль» вноситься в зошит або фіксується і запам'ятовується вимірювальним приладом. Виміряне (розрахункове) значення струму однофазного замикання зіставляється з діапазоном струму спрацювання розчеплювача короткого замикання. За отриманими даними визначається ступінь надійності спрацьовування апаратів захисту від надструмів при замиканні фазного провідника на відкритій провідній частині. За розрахунковою величиною цього струму визначається час спрацьовування захисного апарату.

Якщо замір опору ланцюга «фаза - нуль» показав, що автоматичний вимикач встановлений в силовому щиті, не здатен захистити кабельну лінію, то можна спробувати протягнути стиски на всіх точках приєднання електрообладнання до кабельної лінії або замінити апарат захисту на більш знижений номінал (наприклад з 25 А на 20 А), відповідно до отриманих виміряних даних.